LUFTHANSA

Официјален сајт

30/06/2024

21:00 часот

MAIN STAGE

Спремете се за полетување со ЛУФТАНЗА со авион број ДФ14, а слетуваме директно на пистата наречена #MainStage 🛫
Луфтанза кој ги освоија фановите низ цела Европа со своите две европски турнеји, ни доаѓаат да докажат дека чувството кога се свири на домашен терен е највозбудливо. Со своите три албуми ,,Демо тејп 1‘‘, ,,Давор‘‘ и ,,Далеку од вистинското нешто‘‘ моментално се едно од најдобрите нешта што и се случуваат на македонската андерграунд сцена! 🚨🚀
Не го пропуштајте летот, 28 – 30 јуни! #LoveSpreads