ZHU

ZHU е подготвен повторно да се движи. Откако помина една година заглавен внатре, музичарот и продуцент номиниран за Греми ги насочува погледите кон иднината, кога клубовите повторно ќе се отворат и чистата рејв-енергија може повторно да претекне толпа тела што се грчат. Поголемиот дел од неговиот трет албум, DREAMLAND 2021, беше направен дома за време на карантин, но додека ги правеше мрачните техно и испотени хаус песни од новиот сет, тој ја замисли плочата како партитура за светот кој почнува да се врти назад во движење – дури и ако за сега, тоа се чувствува недостапно.

Со текот на годините, ZHU доби признание токму за овие видови на напредни експерименти, вклучително и номинација за најдобра денс снимка на Греми 2014 за неговиот хит „Faded“. Неговиот деби-албум GENERATIONWHY се најде на врвот на табелата за денс/електронски албуми на Билборд и се најде на Билборд 200, а тој имаше десетици песни кои се најдоа на топ-листата Hot Dance/Electronic Songs. Овие признанија му донесоа партнерства со истомисленички брендови, вклучувајќи ги Luminosity и Leica. И ZHU ја продолжи својата продуктивна серија во 2020 година со напорна серија на синглови – вклучувајќи ги „Only“ со Тинаше, „Desire“ со Боб Мозес и соработката на Кито и Џеремих „Follow“ – и низа преноси во живо за Digital Mirage, Insomniac и Lollapalooza. Но, целиот овој успех никогаш не бил поентата – ZHU само сакаше да се упати на подиумот и да сонува за подобри светови. DREAMLAND 2021 ужива во тој импулс. Тој ги замислува сите обединети под еден покрив како беснеат – забава со доволно енергија за да го заземе целиот свет.

Main Stage