Repetitor

Репетитор се рок/пост-панк трио од Белград, познати по своите возбудливи настапи во живо. Нивната музика е мешавина од хеви рокенрол и пост-панк звуци, секогаш одлично спакувани во енергичен и суров перформанс. Во склоп на трите Европски турнеи низ годините, Репетитор настапуваат на фестивали како Exit, Sziget, Eurosonic, INmusic, Pohoda, Europavox, Rock For People, Loftas, Stereoleto, Waves Vienna and Bratislava, Botanique, одат на турнеа со Arcade Fire, а стигаат и се до Москва и Кина. Со своите три албуми, стекнуваат огромна база на фанови и стануваат препознатливи како бенд кој умее да направи фантастично шоу исполнето со многу енергија.

Main Stage