elemental

21/02/2024

ХРВАТСКИОТ БЕНД ЕЛЕМЕНТАЛ ЗА ПРВ ПАТ НА Д ФЕСТИВАЛ!

🌼 Елементал 🌼 Најпопуларниот музички состав од Хрватска за прв пат на Д Фестивал! 🎤🌞

Најавуваме магична ноќ, исполнета со уникатна комбинација на рап, фанк, соул и рок – потпис на овој восхитувачки бенд.

Експлозија од звук и енергија, искрени текстови, моќни настапи и наградени албуми. „Iz dana u dan“, “Tijelo pamti” и “Hej, sanjalice” се само дел од песните кои ќе ги запееме заедно на четиринаесетото издание на Д Фестивал.

Не го пропуштајте овој момент – придружете ни се за да создадеме заедно едно незаборавно искуство!

🎟️ Super Early Bird билетите се во продажба ТУКА!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print