JONAS BLUE

30/06/2024

02:00 часот

MAIN STAGE

Светскиот хит-мејкер JONAS BLUE ни доаѓа на #ДФестивал14! 🌟

Со задоволство најавуваме дека овој музички гениј ќе настапи пред македонската публика, носејќи ги своите неверојатни хитови и енергија на сцената. 🎊

„Fast Car“, „Perfect Strangers“, „Mama“ и „Rise“, имаат освоено милиони срца ширум светот. Со повеќе од 8 милијарди стримови на Spotify, Jonas е еден од најслушаните артисти на платформата, а неговите видеа на YouTube имаат преку милиони прегледи.

Не пропуштајте ја шансата да го видите и слушнете овој музички феномен во живо на Д Фестивал!

Подгответе се за ноќ полна со неверојатни хитови и незаборавни моменти. #LoveSpreads 🩵