ELEMENTAL

28/06/2024

21:00 часот

MAIN STAGE

🔥Елементал 🔥Најпопуларниот музички состав од Хрватска за прв пат на Д Фестивал! 🎤💣

Најавуваме магична ноќ, исполнета со уникатна комбинација на рап, фанк, соул и рок – потпис на овој восхитувачки бенд. Експлозија од звук и енергија, искрени текстови, моќни настапи и наградени албуми. „Iz dana u dan“, “Tijelo pamti” и “Hej, sanjalice” се само дел од песните кои ќе ги запееме заедно на четиринаесетото издание на Д Фестивал.

Не го пропуштајте овој момент – придружете ни се и создадете заедно едно незаборавно искуство!