FINK, PUSSY RIOT и WHO SEE за прв пат во Македонија!

  • 0
  • 23/03/2018
Banner-Artisti

По првиот бран изведувачи, а кој го сочинуваат извонредните артисти од современата македонска музичка сцена ГОРАН ТРАЈКОСКИ, ДУКЕ БОЈАЏИЕВ, како и скопското андерграунд трио ПАЛИНДРОМД ФЕСТИВАЛ ги претставува и првите странски артисти за годинашното, осмо издание. Во оваа листа на изведувачи, се запишуваат три нови и исклучително атрактивни имиња кои за прв пат ќе настапат во Македонија и тоа: eдна од најголемите ѕвезди на новата светска музичка сцена FINK од Велика Британија, омилениот хип-хоп тандем во регионов WHO SEE од Црна Гора и руската активистка, уметница и основачка на PUSSY RIOT – Марија Аљохина со музичкиот и театарски проект „Riot Days by Pussy Riot Theatre“!