НОВОСТИ

Banner-Artisti

Двократниот број 1 светски диџеј – ПОЛ ВАН ДАЈК настапува на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Д ФЕСТИВАЛ кој ова лето од 6-ти до 8-ми јули ќе се одржува во Дојран, во својата музичка програма добива импозантно засилување со потврдениот настап на неприкосновениот ПОЛ ВАН ДАЈК (PAUL VAN…

Повеќе
Banner-Artisti

Глобалните ѕвезди од лондонската сцена DISCIPLES гостуваат на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Ова лето во Дојран нѐ очекува осмото издание на Д ФЕСТИВАЛ кој и годинава подготвува атрактивна музичка програма со која од 6-ти до 8-ми јулиќе бидат исполнети Фестивалските денови со повеќе од 60…

Повеќе
Banner-Artisti

FINK, PUSSY RIOT и WHO SEE за прв пат во Македонија!

By | НОВОСТИ | No Comments

По првиот бран изведувачи, а кој го сочинуваат извонредните артисти од современата македонска музичка сцена ГОРАН ТРАЈКОСКИ, ДУКЕ БОЈАЏИЕВ, како и скопското андерграунд трио ПАЛИНДРОМ, Д ФЕСТИВАЛ ги претставува и првите странски артисти…

Повеќе
Banner-Artisti

ГОРАН ТРАЈКОСКИ, ДУКЕ БОЈАЏИЕВ и ПАЛИНДРОМ на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Ова лето, од 6-ти до 8-ми јули во Дојран ќе се одржува осмото издание на Д ФЕСТИВАЛ – единствениот летен музички open-air фестивал кај нас, кој секое свое издание го одбележува со исклучителна програма,…

Повеќе
D-Festival-01

ТАКСИРАТ и Д ФЕСТИВАЛ номинирани за најпрестижната фестивалска титула во Европа

By | НОВОСТИ | No Comments

За претстојното доделување на најпрестижните Европски Фестивалски Награди, музичките фестивали во организација на „Пасворд Продакшн“, ТАКСИРАТ и Д ФЕСТИВАЛ се закитија со три номинации и влегуваат во трката за најзначајната фестивалска титула во Европа! Ова е…

Повеќе
Web-Novosti-02

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ!!!

By | НОВОСТИ | No Comments

Поради временските услови за вечерва и безбедност на посетителите преземени се неопходни вонредни мерки за спроведувањето на музичката програма на Д Фестивал 2017! НАСТАПОТ НА АРХАНГЕЛ е презакажан за порано,…

Повеќе
Springfield-Novosti

SPRINGFIELD НАГРАДИ ЗА КУЛ Д ФЕСТИВАЛСКИ СТАЈЛИНГ

By | НОВОСТИ | No Comments

Подгответе се за модно освежување во летните горештини! Д Фестивал како музички фестивал е фантастично место за потенцирање на твојот уникатен моден стил. Биди храбар и направи креативен спој во…

Повеќе
Makedox-02

Патувачкото магаренце на МакеДокс, натоварено со филмови пристигнува на Д ФЕСТИВАЛ

By | НОВОСТИ | No Comments

Покрај импозантната листа на музички артисти, во чии рамки само досега своите настапи ги потврдија повеќе од 40 изведувачи, Д ФЕСТИВАЛ за годинашното издание подготвува подеднакво атрактивна и интензивна дополнителна…

Повеќе
Karti-5Dena

САМО УШТЕ 5 ДЕНА за билетите со СУПЕР-ПРОМО цена!

By | НОВОСТИ | No Comments

Д ФЕСТИВАЛ годинава забележа огромен интерес уште од самиот старт на промотивната продажна акција „Ран Корморан“ во чии рамки all-inclusive билетите се продаваат за неверојатна цена од само 600 денари! Овие…

Повеќе
DXtreme-02

D-XTREME: екстремен и моќен гитарски звук за отворањето на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Ова лето подгответе се и за најтврдиот звук на новото фестивалско лето во Дојран, бидејќи Д ФЕСТИВАЛ ќе го започне тридневниот музички маратон со новиот програмски концепт со кој Фестивалот…

Повеќе
AliFarkaToureBand

Пристигнува караванот на мирот со легендарните АЛИ ФАРКА ТУРЕ БЕНД и ТЕРАКАФТ на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

По веќе објавените 40 музички изведувачи, ни стигнуваат и нови хедлајнери кои ќе настапат на главната бина на Д ФЕСТИВАЛ кој ќе се одржи од 14-ти до 16-ти јули во…

Повеќе
MosquitoStage1-02

Funk Shui и The Black & Vice Social Club на главната бина, SEA+AIR и Sweet Rapscallions на Москито Стејџ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Новото фестивалско лето на Д ФЕСТИВАЛ секојдневно ја збогатува својата програма со сѐ повеќе нови музички артисти кои се придружуваат во тридневниот музички маратон кој годинава ќе се одржува од…

Повеќе
Arhangel-01

Македонските музички великани АРХАНГЕЛ ќе настапат на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Откако својот настап на Д ФЕСТИВАЛ го потврдија речиси 40 музички артисти од светската, регионалната и домашната сцена, програмата на новото фестивалско лето во Дојран станува уште посилна со едно…

Повеќе
StringForces

STRING FORCES и Да ЏАКА НАКОТ го предводат новиот бран изведувачи на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

До новото фестивалско лето на Д ФЕСТИВАЛ остануваат уште едвај месец и половина, а само во музичката програма на единствениот настан кај нас кој во вистинска смисла го претставува фестивалскиот…

Повеќе
TrapDaFuckUp

Д ФЕСТИВАЛ: Со TRAP DA FUCK UP се комплетира програмата за LakeAwake бината!

By | НОВОСТИ | No Comments

Остануваат уште 50 дена до новото фестивалско лето во Дојран, а Д ФЕСТИВАЛ веќе ја има и првата бина со целосно комплетирана програма, LAKEAWAKE бината посветена на електронската музика! Како…

Повеќе
MosaikKollektif

Mosaik Kollektif ја презема саботната вечер на LakeAwake бината на Д ФЕСТИВАЛ

By | НОВОСТИ | No Comments

На 15-ти јули, на LAKEAWAKE настапуваат САМОИЛ РАДИНСКИ, ДЕНИ ТРАЈКОВ, ФИРМА и ДЕЈАН ДЕКС! Електронската бина на Д ФЕСТИВАЛ, LAKEAWAKE STAGE за време на трите фестивалски ноќи на дојранското крајбрежје…

Повеќе