webadmin

Springfield-Novosti

SPRINGFIELD НАГРАДИ ЗА КУЛ Д ФЕСТИВАЛСКИ СТАЈЛИНГ

By | НОВОСТИ | No Comments

Подгответе се за модно освежување во летните горештини! Д Фестивал како музички фестивал е фантастично место за потенцирање на твојот уникатен моден стил. Биди храбар и направи креативен спој во…

Повеќе
Makedox-02

Патувачкото магаренце на МакеДокс, натоварено со филмови пристигнува на Д ФЕСТИВАЛ

By | НОВОСТИ | No Comments

Покрај импозантната листа на музички артисти, во чии рамки само досега своите настапи ги потврдија повеќе од 40 изведувачи, Д ФЕСТИВАЛ за годинашното издание подготвува подеднакво атрактивна и интензивна дополнителна…

Повеќе
Karti-5Dena

САМО УШТЕ 5 ДЕНА за билетите со СУПЕР-ПРОМО цена!

By | НОВОСТИ | No Comments

Д ФЕСТИВАЛ годинава забележа огромен интерес уште од самиот старт на промотивната продажна акција „Ран Корморан“ во чии рамки all-inclusive билетите се продаваат за неверојатна цена од само 600 денари! Овие…

Повеќе
DXtreme-02

D-XTREME: екстремен и моќен гитарски звук за отворањето на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Ова лето подгответе се и за најтврдиот звук на новото фестивалско лето во Дојран, бидејќи Д ФЕСТИВАЛ ќе го започне тридневниот музички маратон со новиот програмски концепт со кој Фестивалот…

Повеќе
AliFarkaToureBand

Пристигнува караванот на мирот со легендарните АЛИ ФАРКА ТУРЕ БЕНД и ТЕРАКАФТ на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

По веќе објавените 40 музички изведувачи, ни стигнуваат и нови хедлајнери кои ќе настапат на главната бина на Д ФЕСТИВАЛ кој ќе се одржи од 14-ти до 16-ти јули во…

Повеќе
MosquitoStage1-02

Funk Shui и The Black & Vice Social Club на главната бина, SEA+AIR и Sweet Rapscallions на Москито Стејџ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Новото фестивалско лето на Д ФЕСТИВАЛ секојдневно ја збогатува својата програма со сѐ повеќе нови музички артисти кои се придружуваат во тридневниот музички маратон кој годинава ќе се одржува од…

Повеќе
Arhangel-01

Македонските музички великани АРХАНГЕЛ ќе настапат на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Откако својот настап на Д ФЕСТИВАЛ го потврдија речиси 40 музички артисти од светската, регионалната и домашната сцена, програмата на новото фестивалско лето во Дојран станува уште посилна со едно…

Повеќе
StringForces

STRING FORCES и Да ЏАКА НАКОТ го предводат новиот бран изведувачи на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

До новото фестивалско лето на Д ФЕСТИВАЛ остануваат уште едвај месец и половина, а само во музичката програма на единствениот настан кај нас кој во вистинска смисла го претставува фестивалскиот…

Повеќе
TrapDaFuckUp

Д ФЕСТИВАЛ: Со TRAP DA FUCK UP се комплетира програмата за LakeAwake бината!

By | НОВОСТИ | No Comments

Остануваат уште 50 дена до новото фестивалско лето во Дојран, а Д ФЕСТИВАЛ веќе ја има и првата бина со целосно комплетирана програма, LAKEAWAKE бината посветена на електронската музика! Како…

Повеќе
MosaikKollektif

Mosaik Kollektif ја презема саботната вечер на LakeAwake бината на Д ФЕСТИВАЛ

By | НОВОСТИ | No Comments

На 15-ти јули, на LAKEAWAKE настапуваат САМОИЛ РАДИНСКИ, ДЕНИ ТРАЈКОВ, ФИРМА и ДЕЈАН ДЕКС! Електронската бина на Д ФЕСТИВАЛ, LAKEAWAKE STAGE за време на трите фестивалски ноќи на дојранското крајбрежје…

Повеќе
MidnightRitual-02

Midnight Ritual – транс вечер за затворањето на Д ФЕСТИВАЛ

By | НОВОСТИ | No Comments

EGORYTHMIA, ALBIORIX, SPIRIT ARCHITECT, DUAL RESONANCE и MODUAL настапуваат на LakeAwake бината! Откако повеќе од 20 музички артисти веќе ги потврдија своите настапи на Д Фестивал, меѓу кои и музичките ѕвезди како РУДИМЕНТАЛ, РОНИ…

Повеќе
RudimentalDj

Глобалниот музички феномен РУДИМЕНТАЛ ќе ги донесе најголемите светски хитови на Д ФЕСТИВАЛ

By | НОВОСТИ | No Comments

По Сигма и Вилкинсон кои со спектакуларните настапи ги одбележаа претходните изданија на Д ФЕСТИВАЛ, во листата хедлајнери годинава се запишува уште една од најактуелните ѕвезди на новата британска сцена…

Повеќе
KirilDjaikovski

КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ и С.А.Р.С. ги потврдија настапите на Д ФЕСТИВАЛ

By | НОВОСТИ | No Comments

Д ФЕСТИВАЛ, единствениот open-air музички фестивал кај нас, добива нови хедлајнерски засилувања за новото тридневно фестивалско лето кое ќе се одржува од 14-ти до 16-ти јули во Дојран. Откако беа објавени…

Повеќе
KOO-01

KOOP Oscar Orchestra го предводи вториот бран изведувачи

By | НОВОСТИ | No Comments

Покрај веќе потврдените настапи на драмендбејс пионерот РОНИ САЈЗ, ѕверското име на андерграунд дет-метал сцената СИНИСТЕР и имињата од новата генерација на домашната сцена Д ПЛАНКТОНС, ШЕЛ ШОК и ОБОХТАЛ,…

Повеќе
RoniSize

Легендарниот РОНИ САЈЗ и метал хероите СИНИСТЕР на Д ФЕСТИВАЛ 2017

By | НОВОСТИ | No Comments

Вљубениците во врвниот драм-енд-бејс звук годинава имаат нов повод за прослава бидејќи легендарниот британски диџеј и продуцент РОНИ САЈЗ (Roni Size) доаѓа меѓу предводниците на новото издание на Д Фестивал….

Повеќе
fotka objava POVIK

Д ФЕСТИВАЛ Е ТВОЈ ФЕСТИВАЛ! ПРИДРУЖИ НИ СЕ ВО КРЕИРАЊЕТО!

By | НОВОСТИ | No Comments

Во духот на своите вредности, Д ФЕСТИВАЛ годинава ќе ги собере на едно место креативните сили и сè она што ја претставува позитивната творечка енергија во нашето општество, поддржувајќи ја,…

Повеќе