webadmin

Noisia-Site

Д ФЕСТИВАЛ ви ги претставува NOISIA – d’n’b титаните на новото време!

By | НОВОСТИ | No Comments

Холандската музичка сензација и трикратни сопственици на „Битпорт Мјузик“ наградите, NOISIA (Ноизиа) тукушто го потврдија својот настап за годинашното издание на Д ФЕСТИВАЛ во Дојран, каде што славното d’n’b трио…

Повеќе
Ran-Kormoran-Dobitnici

И оваа година, огромен интерес во првата етапа од РАН КОРМОРАН за Д Фестивал!

By | НОВОСТИ | No Comments

Со огромен интерес, заврши првиот дел од Ран Корморан акцијата со која најповолните билети за Д ФЕСТИВАЛ се продаваа само онлајн, а сите купувачи учествуваа во изборот за Д-подароци. Во…

Повеќе
Ran-Kormoran-Online

Почнува првата етапа од РАН КОРМОРАН акцијата!

By | НОВОСТИ | No Comments

Од среда, 23-ти јануари точно на пладне стартува специјалната онлајн акција на Д ФЕСТИВАЛ со првите т.н. РАН КОРМОРАН билети за Фестивалот кои ќе се продаваат само во ограничен број. Оваа акција е начин на…

Повеќе
NGO-OtvorenPovik-WEB

ОТВОРЕН ПОВИК :: НВО

By | НОВОСТИ | No Comments

Креативниот град на Д Фестивал „ПлоштАрт“ ги отвора портите под мотото ФИЕСТА за сите здруженија, организации и индивидуалци кои сакаат да бидат дел од дветтото издание на фестивалот. ПлоштАрт Фиеста…

Повеќе
Web

Бербер и бар Вторник доаѓа на Д ФЕСТИВАЛ за УЛТРА-КУЛ фестивалски стајлинг!

By | НОВОСТИ | No Comments

Покажи го својот уникатен стил на Д-Фест, заедно со Бербер и бар Вторник ! Секој ден ќе рокаме јаки фризури и спремни ве испраќаме на сите музички настапи, затоа што…

Повеќе
MyBaby-News

Популарниот амстердамски бенд MY BABY на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Атрактивното психоделично-шаманско трио MY BABY е најновото име што го потврди своето учество на Д Фестивал 2018 придружувајќи се кон импресивната листа на изведувачи. Стационирани во Амстердам, им беа потребни само три години за да…

Повеќе
DFest-Site-Volunteers

Кој сака да е дел од волонтерскиот тим на Д Фестивал!?

By | НОВОСТИ | No Comments

 Кој сака да е дел од волонтерскиот тим на Д Фестивал!? Во духот на постојаниот напредок, секоја година ја афирмираме волонтерската програма во чии рамки Д ФЕСТИВАЛ ги повикува сите…

Повеќе
Arhangel-News

Константата на врвниот музички дострел кај нас, АРХАНГЕЛ се враќа на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Д ФЕСТИВАЛ годинава има чест повторно да биде домаќин на македонскиот музички великан, бендот АРХАНГЕЛ кој го пречекуваме како предводник на главната бина на Фестивалот! Легендарната рок група чиј врвен музички…

Повеќе
Banner-Artisti

SEVDALIZA, aрт-поп ѕвездата од светската авангарда доаѓа на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Музичката програма на годинашниот Д ФЕСТИВАЛ веќе изобилува со значајни музички уметници кои за прв пат ќе настапат кај нас, а оваа листа продолжува и со најновото светско име кое се приклучува…

Повеќе
Banner-Artisti

Двократниот број 1 светски диџеј – ПОЛ ВАН ДАЈК настапува на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Д ФЕСТИВАЛ кој ова лето од 6-ти до 8-ми јули ќе се одржува во Дојран, во својата музичка програма добива импозантно засилување со потврдениот настап на неприкосновениот ПОЛ ВАН ДАЈК (PAUL VAN…

Повеќе
Banner-Artisti

Глобалните ѕвезди од лондонската сцена DISCIPLES гостуваат на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Ова лето во Дојран нѐ очекува осмото издание на Д ФЕСТИВАЛ кој и годинава подготвува атрактивна музичка програма со која од 6-ти до 8-ми јулиќе бидат исполнети Фестивалските денови со повеќе од 60…

Повеќе
Banner-Artisti

FINK, PUSSY RIOT и WHO SEE за прв пат во Македонија!

By | НОВОСТИ | No Comments

По првиот бран изведувачи, а кој го сочинуваат извонредните артисти од современата македонска музичка сцена ГОРАН ТРАЈКОСКИ, ДУКЕ БОЈАЏИЕВ, како и скопското андерграунд трио ПАЛИНДРОМ, Д ФЕСТИВАЛ ги претставува и првите странски артисти…

Повеќе
Banner-Artisti

ГОРАН ТРАЈКОСКИ, ДУКЕ БОЈАЏИЕВ и ПАЛИНДРОМ на Д ФЕСТИВАЛ!

By | НОВОСТИ | No Comments

Ова лето, од 6-ти до 8-ми јули во Дојран ќе се одржува осмото издание на Д ФЕСТИВАЛ – единствениот летен музички open-air фестивал кај нас, кој секое свое издание го одбележува со исклучителна програма,…

Повеќе
D-Festival-01

ТАКСИРАТ и Д ФЕСТИВАЛ номинирани за најпрестижната фестивалска титула во Европа

By | НОВОСТИ | No Comments

За претстојното доделување на најпрестижните Европски Фестивалски Награди, музичките фестивали во организација на „Пасворд Продакшн“, ТАКСИРАТ и Д ФЕСТИВАЛ се закитија со три номинации и влегуваат во трката за најзначајната фестивалска титула во Европа! Ова е…

Повеќе
Web-Novosti-02

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ!!!

By | НОВОСТИ | No Comments

Поради временските услови за вечерва и безбедност на посетителите преземени се неопходни вонредни мерки за спроведувањето на музичката програма на Д Фестивал 2017! НАСТАПОТ НА АРХАНГЕЛ е презакажан за порано,…

Повеќе