НОВОСТИ

Rib

Спремете се за сонична авантура, Rib доаѓаат на Mosquito Stage!

| НОВОСТИ | No Comments

Македонското трио Rib се првото име кое ќе грми на Mosquito Stage! Со тазе албум и прв пат на Д Фестивал, Rib ќе приредат вистинско музичко патување во Дојран. Триото…

Untitled-1

Нови изведувачи, огромен интерес и веќе распродадени супер-промо билети!

| НОВОСТИ | No Comments

OFENBACH, NAPALM DEATH, VOJKO V и СТРАЈК пристигнуваат на Д ФЕСТИВАЛ! Д ФЕСТИВАЛ кој ова лето ќе се одржува од 12-ти до 14-ти јули во Дојран, може да се пофали…

Noisia-Site

Д ФЕСТИВАЛ ви ги претставува NOISIA – d’n’b титаните на новото време!

| НОВОСТИ | No Comments

Холандската музичка сензација и трикратни сопственици на „Битпорт Мјузик“ наградите, NOISIA (Ноизиа) тукушто го потврдија својот настап за годинашното издание на Д ФЕСТИВАЛ во Дојран, каде што славното d’n’b трио…